Rudens darbi siltumnīcā

novembris 14, 2020 Martins No comments exist
Pēc sezonas, kad baudīti pašu audzēti siltumnīcas labumi, nu jāsāk domāt lai nākamā sezona gaidāma ar labu ražu.
Siltumnīcu ieteicams sakopt rudenī vai pavasarī.
Būtu jāsāk ar augu atlieku un šīs sezonas auklu izvākšanu. Auklas nevajadzētu izmantot atkārtoti, jo tās mēdz būt kaitīgas jaunajiem augiem – saglabājot slimības, kā arī zaudē spēju būt izturīgām.
Polikarbonāta un plēves siltumnīcu konstrukciju ir jāmazgā. Nepieciešams izvēlēties tādus mazgāšanas līdzekļus, kas ātri un efektīvi iznīcina baktērijas, pelējumu un aļģes. Viena no metodēm – apsmidzina un tīra ar sodas ūdeni, ko vēlāk noskalo ar tīru ūdeni.
Tīrīšanā neatņemams un obligāts pasākums ir dezinficēšana. Neskatoties uz to, ka konstrukcija ir vizuāli tīra, tajā var saglabāties kaitēkļi, baktērijas un sēņu sporas. Ja siltumnīcu izvēlas dezinficēt pavasarī, kad ir siltāks, tad var izmantot sēra pulveri, ja vien siltumnīcā nav metāla konstrukciju. Svarīgi sērošanu veikt kad konstrukcija ir nomazgāta, kā arī veikta apkope pārklājuma bojājumiem, ja tādi ir radušies. Ne mazāk svarīgi sērošanu veik, kad ārā ir vismaz +10 grādi un siltumnīcā nekas nav sastādīts. Ar sērošanu jābūt uzmanīgiem, jo tas ne vien augiem ir bīstami, bet arī kaitīgi cilvēka veselībai. Vairums dezinfekcijā izmanto zilo graudiņu šķīdumu, kvarca lampu, formalīnu, kas dezinficē līdzīgi kā sērs. Pret slimībām arī ir nopērkami speciālie dezinficēšanas līdzekļi, kas iznīcina baktērijas, pelējumu un aļģes. Lietojot jebkuru no līdzekļiem, rūpīgi ir jāizlasa instrukcijas noteikumi un jāievēro ko prasa attiecīgie siltumnīcu segumi. Jāpiemin, ka sena un pierādīta metode ir kadiķa zara kvēpināšana, tā ir laba alternatīva, jo tam piemīt dezinficējoša īpašība. 
Pie siltumnīcas kopšanas pieskaitāma arī augsnes maiņa. Tā nepieciešama obligāti ja augi šajā sezonā slimojuši, jo zemē saglabājas sporas un baktērijas. Ja raža ir izdevusies, augsni ieteicams mainīti reizi trijos gados. Nelielās siltumnīcās augsni ik gadu var aplaistīt ar vārošu ūdeni. Kā arī nevar aizmirst par augsnei nepieciešamo mēslojumu.

Ja esi nolēmis nākamo sezonu sākt jaunā siltumnīcā – priecāsimies sadarboties un atbildēt uz visiem Tev interesējošiem jautājumiem zvanot 26148654
Siltumnīcu piegādi un uzstādīšanu veicam visā Latvijā, pielāgosimies Jums ērtam izpildes laikam!
RᴀʟꜰHᴏᴜsᴇ – ᴀᴛʙʀᴀᴜᴋs ᴜɴ ɪᴢᴅᴀʀɪ̄s!

Atbildēt